octombrie, 2019

ma01oct19:00Ultimul tren din Gun HillLast Train from Gun Hill (SUA, 1959)19:00 Categorie film:Film Cult

mi02oct19:00Searching For Sugar ManSearching For Sugar Man (Suedia, 2012)19:00 Categorie film:Doc and Roll

jo03oct19:00Afaceri încurcateMonkey Business (SUA, 1952)19:00 Categorie film:Comedy Classics

vi04oct19:00RecomandatMonștriMonștri (2019)19:00 Categorie film:Seara filmului românescCumpără bilet [10 lei]

sa05oct11:00VaianaMoana (2016)11:00 Categorie film:Matineu copii

sa05oct17:00Fii lui Katie ElderThe Sons of Katie Elder (1965)17:00 Categorie film:Mari actori

sa05oct19:00Frate soare, sora lunăBrother Sun, Sister Moon (Italia, 1972)19:00 Categorie film:Mari regizori

du06oct11:00NeînfricatăBrave (2012)11:00 Categorie film:Matineu copii

du06oct17:00Siluete în piesajFigures in a Landscape (SUA, 1970)17:00 Categorie film:Golden Classics

du06oct19:00Pulp FictionPulp Fiction (SUA, 1994)19:00 Categorie film:Seara de Oscar

lu07oct19:00RecomandatApusulSunset (Ungaria, 2018)19:00 Categorie film:Seara filmului europeanCumpără bilet [10 lei]

ma08oct19:00Cortul roșuThe Red Tent (Rusia-Italia-SUA, 1969)19:00 Categorie film:Film Cult

mi09oct19:00Metallica: Some Kind of MonsterMetallica: Some Kind of Monster (SUA, 2004)19:00 Categorie film:Doc and Roll

jo10oct19:00Marea hoinărealăLa Grande Vadrouille (Franța, 1966)19:00 Categorie film:Comedy Classics

vi11oct19:00RecomandatMoMo (2019)19:00 Categorie film:Seara filmului românescCumpără bilet [10 lei]

sa12oct11:00În căutarea lui NemoFinding Nemo (2003)11:00 Categorie film:Matineu copii

sa12oct17:00La amiazăHigh Noon (SUA, 1952)17:00 Categorie film:Mari actori

sa12oct19:00Sweet CharitySweet Charity (SUA, 1969)19:00 Categorie film:Mari regizori

du13oct11:00În căutarea lui DoryFinding Dory (2016)11:00 Categorie film:Matineu copii

du13oct17:00MunteleThe Mountain (SUA, 1956)17:00 Categorie film:Golden Classics

du13oct19:00American BeautyAmerican Beauty (SUA, 1999)19:00 Categorie film:Seara de Oscar

lu14oct19:00RecomandatMănușa de aurDer goldene Handschuh (Germania, 2019)19:00 Categorie film:Seara filmului europeanCumpără bilet [10 lei]

ma15oct19:00Bine aţi venit la Woodstock!Taking Woodstock (SUA, 2009)19:00 Categorie film:Film Cult

mi16oct19:00ITIT (SUA, 2017)19:00 Categorie film:Dracula Film Festival VII,Masters of Horror

jo17oct19:00Dracula Film Festival VIICompetitia de scurtmetraj I19:00 Categorie film:Dracula Film Festival VII

vi18oct19:00Dracula Film Festival VIICompetitia de scurtmetraj II19:00 Categorie film:Dracula Film Festival VII

vi18oct23:00Fantoma ParadisuluiPhantom of the Paradise (1974)23:00 Categorie film:Dracula Film Festival VII,Film Cult

sa19oct11:00Maria, Mirabela (1981)Special Ion Popescu Gopo11:00 Categorie film:Dracula Film Festival VII

sa19oct15:00Pași spre lună (1964)Special Ion Popescu Gopo15:00 Categorie film:Dracula Film Festival VII

sa19oct17:00Povestea Dragostei (1976)Special Ion Popescu Gopo17:00 Categorie film:Dracula Film Festival VII

sa19oct19:00Comedie fantastica (1975)Special Ion Popescu Gopo19:00 Categorie film:Dracula Film Festival VII

sa19oct21:00Bram Stoker's DraculaBram Stoker's Dracula (SUA, 1992)21:00 Categorie film:Dracula Film Festival VII

du20oct11:00Hotel Transilvania 3: Monştrii în VacanţăHotel Transylvania 3: A Monster Vacation (2018)11:00 Categorie film:Dracula Film Festival VII

du20oct15:00Dracula: Povestea nespusăDracula Untold (SUA, 2014)15:00 Categorie film:Dracula Film Festival VII

du20oct17:00FrostbittenFrostbitten (Suedia, 2006)17:00 Categorie film:Dracula Film Festival VII

du20oct19:00RebornReborn (SUA, 2018)19:00 Categorie film:Dracula Film Festival VII

lu21oct19:00RecomandatVieți DubleDoubles Vies (Franta, 2019)19:00 Categorie film:Seara filmului europeanCumpără bilet [10 lei]

ma22oct19:00Ride with the DevilRide with the Devil (SUA, 1999)19:00 Categorie film:Film Cult

mi23oct19:00Freddie Mercury - The Great PretenderFreddie Mercury - The Great Pretender (SUA, 2012)19:00 Categorie film:Doc and Roll

jo24oct19:00AlfieAlfie (Anglia, 1966)19:00 Categorie film:Comedy Classics

vi25oct19:00RecomandatLa GomeraLa Gomera (2019)19:00 Categorie film:Seara filmului românescCumpără bilet [10 lei]

sa26oct11:00Regatul de gheațăFrozen (2013)11:00 Categorie film:Matineu copii

sa26oct17:00SabrinaSabrina (SUA, 1954)17:00 Categorie film:Mari actori

sa26oct19:00Fereastra din spateRear Window (SUA, 1954)19:00 Categorie film:Mari regizori

du27oct11:00Pinguinii din MadagascarPenguins of Madagascar (2014)11:00 Categorie film:Matineu copii

du27oct17:00Împăratul norduluiEmperor of the North (SUA, 1973)17:00 Categorie film:Golden Classics

du27oct19:00Tot acest jazzAll That Jazz (SUA, 1979)19:00 Categorie film:Seara de Oscar

lu28oct19:00RecomandatLazzaro cel fericitLazzaro felice (Italia-Germania, 2018)19:00 Categorie film:Seara filmului europeanCumpără bilet [10 lei]

ma29oct19:00Prima paginăThe Front Page (SUA, 1974)19:00 Categorie film:Film Cult

mi30oct19:00Short Film FactoryProgram de scurt-metraje internaționale – Intrarea liberă19:00

jo31oct19:00Robin Hood - bărbați în izmeneRobin Hood Men in Tights (SUA, 1993)19:00 Categorie film:Comedy Classics